TNPW0805133RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0805133RBHEA
Description
RES 133 OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
133Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
125mW
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW0805133RBHEA
Vishay / Dale TNPW0805133RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 133Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C