TNPW0805133KDEEA
Mfr.Part #
TNPW0805133KDEEA
Description
RES 133K OHM 0.5% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
133kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW0805133KDEEA
Vishay / Dale TNPW0805133KDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 133kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C