TNPW080512R7FHEA
Mfr.Part #
TNPW080512R7FHEA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 12.7 OHM 1% 1/8W 0805
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Resistance :
12.7Ohms
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW080512R7FHEA
Vishay / Dale TNPW080512R7FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 12.7Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C