TNPW0805124KFEEA
Mfr.Part #
TNPW0805124KFEEA
Description
RES 124K OHM 1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
1.25mm
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Length :
2mm
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
124kOhms
Datasheets
TNPW0805124KFEEA
Vishay / Dale TNPW0805124KFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 124kOhms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C