TNPW080511R8FETA
Mfr.Part #
TNPW080511R8FETA
Description
RES 11.8 OHM 1% 1/8W 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
TNPW
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
11.8Ohms
Feature :
Military
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
TNPW080511R8FETA
Vishay / Dale TNPW080511R8FETA
TNPW Series, Thin Film, 11.8Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~125°C