TNPW080511K4BETY
Mfr.Part #
TNPW080511K4BETY
Description
RES 11.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Resistance :
11.4kOhms
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW080511K4BETY
Vishay / Dale TNPW080511K4BETY
TNPW Series, Thin Film, 11.4kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C