TNPW080511K3BXEA
Mfr.Part #
TNPW080511K3BXEA
Description
RES 11.3K OHM 0.1% 1/8W 0805
Resistance :
11.3kOhms
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW080511K3BXEA
Vishay / Dale TNPW080511K3BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 11.3kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C