TNPW0805113RBETY
Mfr.Part #
TNPW0805113RBETY
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 113 OHM 0.1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
113Ohms
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW0805113RBETY
Vishay / Dale TNPW0805113RBETY
TNPW Series, Thin Film, 113Ohms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~125°C