TNPW0805111KBEEA
Mfr.Part #
TNPW0805111KBEEA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 111K OHM 0.1% 1/8W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Depth :
1.25mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
111kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Power Rating :
100mW
Length :
2mm
Voltage - Rated :
150V
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
75V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
TNPW0805111KBEEA
Vishay / Dale TNPW0805111KBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 111kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C