TNPW080510K2BYEA
Mfr.Part #
TNPW080510K2BYEA
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 10.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
10.2kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW080510K2BYEA
Vishay / Dale TNPW080510K2BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 10.2kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C