TNPW080510K0DEEC
Mfr.Part #
TNPW080510K0DEEC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/8W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Published :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW080510K0DEEC
Vishay / Dale TNPW080510K0DEEC
TNPW e3 Series, Thin Film, 10kOhms, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C