TNPW06039K76DEEA
Mfr.Part #
TNPW06039K76DEEA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 9.76K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
9.76kOhms
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW06039K76DEEA
Vishay / Dale TNPW06039K76DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.76kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C