TNPW06039K65BEEA
Mfr.Part #
TNPW06039K65BEEA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 9.65K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Resistance :
9.65kOhms
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Height :
558.8μm
Voltage - Rated :
75V
Length :
1.6002mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Weight :
2.012816mg
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
800μm
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW06039K65BEEA
Vishay / Dale TNPW06039K65BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 9.65kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C