TNPW060397R6BEEA
Mfr.Part #
TNPW060397R6BEEA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 97.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Width :
800μm
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
21 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
97.6Ohms
Composition :
Thin Film
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060397R6BEEA
Vishay / Dale TNPW060397R6BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 97.6Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C