TNPW060397K6DEEA
Mfr.Part #
TNPW060397K6DEEA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 97.6K OHM 0.5% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
97.6kOhms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Datasheets
TNPW060397K6DEEA
Vishay / Dale TNPW060397K6DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 97.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C