TNPW060395K3FEEA
Mfr.Part #
TNPW060395K3FEEA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 95.3K OHM 1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
95.3kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW060395K3FEEA
Vishay / Dale TNPW060395K3FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 95.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C