TNPW060393K1BEEA
Mfr.Part #
TNPW060393K1BEEA
Description
RES 93.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
558.8μm
Resistance :
93.1kOhms
Number of Pins :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
TNPW e3
Depth :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Published :
13 Weeks
Weight :
2.012816mg
Voltage - Rated :
75V
Width :
838.2μm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
TNPW060393K1BEEA
Vishay / Dale TNPW060393K1BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 93.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C