TNPW0603931RDHTA
Mfr.Part #
TNPW0603931RDHTA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 931 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Resistance :
931Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW0603931RDHTA
Vishay / Dale TNPW0603931RDHTA
TNPW Series, Thin Film, 931Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C