TNPW060391R0BEEA
Mfr.Part #
TNPW060391R0BEEA
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 91 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
100mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
558.8μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
91Ohms
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW060391R0BEEA
Vishay / Dale TNPW060391R0BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 91Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C