TNPW060390K9BYEA
Mfr.Part #
TNPW060390K9BYEA
Description
RES 90.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
90.9kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Depth :
850μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Tin
Length :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060390K9BYEA
Vishay / Dale TNPW060390K9BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 90.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C