TNPW060390K9BHEA
Mfr.Part #
TNPW060390K9BHEA
Description
RES 90.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
90.9kOhms
Tolerance :
±0.1%
Published :
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060390K9BHEA
Vishay / Dale TNPW060390K9BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 90.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C