TNPW06038K98BEEA
Mfr.Part #
TNPW06038K98BEEA
Description
RES 8.98K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
8.98kOhms
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW06038K98BEEA
Vishay / Dale TNPW06038K98BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.98kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C