TNPW06038K66BECN
Mfr.Part #
TNPW06038K66BECN
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES 8.66K OHM 0.1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistance :
8.66kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Published :
Datasheets
TNPW06038K66BECN
Vishay / Dale TNPW06038K66BECN
TNPW Series, Thin Film, 8.66kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C