TNPW06038K06FETA
Mfr.Part #
TNPW06038K06FETA
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/10W 0603
Resistance :
8.06kOhms
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
TNPW06038K06FETA
Vishay / Dale TNPW06038K06FETA
TNPW Series, Thin Film, 8.06kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C