TNPW060388R7BETA
Mfr.Part #
TNPW060388R7BETA
Description
RES 88.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
88.7Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
100mW
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060388R7BETA
Vishay / Dale TNPW060388R7BETA
TNPW Series, Thin Film, 88.7Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C