TNPW060388K7BHTA
Mfr.Part #
TNPW060388K7BHTA
Description
RES 88.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
88.7kOhms
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060388K7BHTA
Vishay / Dale TNPW060388K7BHTA
TNPW Series, Thin Film, 88.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C