TNPW060382R5FHTA
Mfr.Part #
TNPW060382R5FHTA
Description
RES 82.5 OHM 1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
82.5Ohms
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060382R5FHTA
Vishay / Dale TNPW060382R5FHTA
TNPW Series, Thin Film, 82.5Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C