TNPW060382K5BEEA
Mfr.Part #
TNPW060382K5BEEA
Description
RES 82.5K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
200
In Stock :
200
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2008
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Military Standard :
Not
13 Weeks
Width :
838.2μm
Resistance :
82.5kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
0603
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
REACH SVHC :
Unknown
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW060382K5BEEA
Vishay / Dale TNPW060382K5BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 82.5kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C