TNPW0603820RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603820RBEEN
Description
RES 820 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
820Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
838.2μm
Supplier Device Package :
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW0603820RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603820RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 820Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C