TNPW060380K6BHEA
Mfr.Part #
TNPW060380K6BHEA
Description
RES 80.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Contact Plating :
Tin
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
80.6kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
13 Weeks
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW060380K6BHEA
Vishay / Dale TNPW060380K6BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 80.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C