TNPW06037K32FEEA
Mfr.Part #
TNPW06037K32FEEA
Description
RES 7.32K OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Resistance :
7.32kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW06037K32FEEA
Vishay / Dale TNPW06037K32FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 7.32kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C