TNPW06037K06BHEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW06037K06BHEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 7.06K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TNPW e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
7.06kOhms
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Published :
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW06037K06BHEA
Vishay / Dale TNPW06037K06BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 7.06kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C