TNPW060376K8DEEA
Mfr.Part #
TNPW060376K8DEEA
Description
RES 76.8K OHM 0.5% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
76.8kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060376K8DEEA
Vishay / Dale TNPW060376K8DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 76.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C