TNPW060375R0FETA
Mfr.Part #
TNPW060375R0FETA
Description
RES 75 OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
75Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW060375R0FETA
Vishay / Dale TNPW060375R0FETA
TNPW Series, Thin Film, 75Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C