TNPW0603750RDHTA
Mfr.Part #
TNPW0603750RDHTA
Description
RES 750 OHM 0.5% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
750Ohms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603750RDHTA
Vishay / Dale TNPW0603750RDHTA
TNPW Series, Thin Film, 750Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C