TNPW0603750RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603750RDEEA
Description
RES 750 OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
Number of Terminations :
2
Brand :
Amphenol Positronic
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS :
Details
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Series :
TNPW e3
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Resistance :
750 Ohms
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Positronic
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW0603750RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603750RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 750 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±0.5%, -55°C ~ 155°C