TNPW0603715RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603715RBETA
Description
RES 715 OHM 0.1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
715Ohms
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
838.2μm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.1%
Published :
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW0603715RBETA
Vishay / Dale TNPW0603715RBETA
TNPW Series, Thin Film, 715Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C