TNPW0603715RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603715RBEEN
Description
RES 715 OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
98
In Stock :
98
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Supplier Device Package :
0603
Tolerance :
±0.1%
Published :
2012
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Free :
Lead Free
Width :
838.2μm
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Case Code (Metric) :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
75V
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
715Ohms
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0603715RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603715RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 715Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C