TNPW06036K81BXEA
Mfr.Part #
TNPW06036K81BXEA
Description
RES 6.81K OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Thin Film
Depth :
850μm
Resistance :
6.81kOhms
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Length :
1.6mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06036K81BXEA
Vishay / Dale TNPW06036K81BXEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 6.81kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C