TNPW06036K34DETA
Mfr.Part #
TNPW06036K34DETA
Description
RES 6.34K OHM 0.5% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
155°C
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
75V
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
6.34kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW06036K34DETA
Vishay / Dale TNPW06036K34DETA
TNPW Series, Thin Film, 6.34kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C