TNPW06036K19FETA
Mfr.Part #
TNPW06036K19FETA
Description
RES 6.19K OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061 L x 0.033 W (1.55mm x 0.85mm)
RoHS :
Details
Failure Rate :
Color :
Black
Inside Diameter :
40 mm
Material :
Polyolefin (PO)
Supplier Device Package :
Features :
Military
Subcategory :
Wire and Cable Management
Product :
Tubing
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Shrink Ratio :
3:1
Product Type :
Heat Shrink Tubing and Sleeves
Type :
Adhesive Lined / Dual Wall
Product Category :
Heat Shrink Tubing and Sleeves
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Resistance :
6.19 kOhms
TE Connectivity
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Brand :
TE Connectivity / Raychem
Length :
4 ft
Datasheets
TNPW06036K19FETA
Vishay / Dale TNPW06036K19FETA
TNPW Series, Thin Film, 6.19 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 125°C