TNPW0603698RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603698RBETA
Description
RES 698 OHM 0.1% 1/10W 0603
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
698Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Width :
838.2μm
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW0603698RBETA
Vishay / Dale TNPW0603698RBETA
TNPW Series, Thin Film, 698Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C