TNPW060368K1BECN
Mfr.Part #
TNPW060368K1BECN
Description
RES 68.1K OHM 0.1% 1/10W 0603
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
68.1kOhms
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060368K1BECN
Vishay / Dale TNPW060368K1BECN
TNPW Series, Thin Film, 68.1kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C