TNPW0603680RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603680RBYEA
Description
RES 680 OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
680Ohms
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
TNPW0603680RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603680RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 680Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C