TNPW060365K7BEEA
Mfr.Part #
TNPW060365K7BEEA
Description
RES 65.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
50V
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Width :
838.2μm
Composition :
Thin Film
Published :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
13 Weeks
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
65.7kOhms
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060365K7BEEA
Vishay / Dale TNPW060365K7BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 65.7kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C