TNPW060364K9BEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060364K9BEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 64.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
2.012816mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Width :
838.2μm
Voltage - Rated DC :
100V
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height :
558.8μm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Resistance :
64.9kOhms
Max Power Dissipation :
100mW
Length :
1.6002mm
Termination :
SMD/SMT
Published :
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Datasheets
TNPW060364K9BEEN
Vishay / Dale TNPW060364K9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 64.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C