TNPW060363K4FETA
Mfr.Part #
TNPW060363K4FETA
Description
RES 63.4K OHM 1% 1/10W 0603
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
63.4kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060363K4FETA
Vishay / Dale TNPW060363K4FETA
TNPW Series, Thin Film, 63.4kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C