TNPW060362R6DEEA
Mfr.Part #
TNPW060362R6DEEA
Description
RES 62.6 OHM 0.5% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
62.6Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
2
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW060362R6DEEA
Vishay / Dale TNPW060362R6DEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 62.6Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C