TNPW060362K6BETA
Mfr.Part #
TNPW060362K6BETA
Description
RES 62.6K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
62.6kOhms
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060362K6BETA
Vishay / Dale TNPW060362K6BETA
TNPW Series, Thin Film, 62.6kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C