TNPW060362K0DHEA
Mfr.Part #
TNPW060362K0DHEA
Description
RES 62K OHM 0.5% 1/10W 0603
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
62kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW060362K0DHEA
Vishay / Dale TNPW060362K0DHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 62kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C